Gimbal Nedir?

Gimbal akıllı telefon, aksiyon kamerası ya da diğer kameralar ile video çekimi yaparken kullanılan yardımcı bir ekipmandır. Video çekimleri esnasında meydana gelen titreşimler görüntü kalitesini olumsuz etkiler. Gimbal, içerisinde kullanılan özel motor ya da motorlar sayesinde bu titreşimi en aza indirir. Kolay ve eğlenceli kullanım sunan gimballar, üzerine yerleştirilen cihazın ağırlığını minimalize etmek için titreşim yönünün aksine hareket üretir. Gimbalın üzerinde yer alan algılayıcılar sayesinde üretilen bu aksi yönlü hareket sayesinde kusursuz netlikte video kayıtları yapmak mümkün hale gelir. Gimbal çeşitleri 2 eksenli ya da 3 eksenlidir. 2 eksenli gimbal fiyatları 3 eksenli gimbal fiyatlarına göre daha uygundur. 2 eksenli gimballar daha çok aksiyon kamerası ve akıllı telefon gibi görece daha hafifi olan cihazlar için kullanılır. Tek elle kullanım imkanı sunan bu hand gimbal modelleri oldukça işlevseldir. 3 eksenli modeller ise daha çok objektifi ve gövdesi ağır olan kameralar için tercih edilir.
 

Kaliteli Gimballar Hangileri?

Akıllı telefon ve aksiyon kamerası kullanımında son yıllarda ciddi bir artış söz konusudur. Akıllı telefonların her geçen gün daha da kaliteli hale getirilen kameraları ya da doğa sporlarına yönelim fazlalaşması gibi durumlar kameralarla birlikte gimbal, gibi ek ekipmanların da kullanımını arttırdı. Son birkaç yıldır birçok marka tarafından üretilen gimbal , modelleri sıklıkla karşımıza çıkmaktadır. Kaliteli gimbal satın almak isteyen kullanıcıların, kamera ağırlıklarına ve özelliklerine uygun bir gimbal modeli seçmeleri gerekmektedir. Bu sayede kendiniz için en kaliteli gimbal modeline sahip olabilirsiniz.
 

Gimbal Fiyatları?

Gimbal fiyatları, ürünün markasına, modeline ve diğer fonksiyonel özelliklerine göre değişir. Gimbal satın almadan önce ihtiyaçlarınızı belirlemek size seçim yaparken yardımcı olacaktır. Desibela.com’da yer alan dünyaca ünlü markaların gimbal modelleri, ilgili markaların Türkiye distribütörleri tarafından 2 yıl garantilidir. Tüm gimbal , çeşitlerini en uygun fiyat, taksit avantajı ve aynı gün ücretsiz kargo fırsatı ile Desibela’dan satın alabilirsiniz.
 

Gimbal Çekim Aralıkları Nedir?

Gimbal çekim aralığı esasında kameranın size sunduğu çekim mesafesi ile alakalır. Bir kameranın çekim mesafesi, o kameranın ne kadar uzaklıkta ya da yakınlıkta çekim yapabildiğini gösterir. Dolayısıyla da bu durum gimbal ya da diğer ekipmanlardan bağımsızdır.Bunların yanı sıra gimbalların, pille çalışan ekipmanlar olduğunu bilmeniz gerekir. Bazı modellerde pil dâhilidir ve şarj edilerek kullanılır. Bazı modeller de ise çıkartılabilir pil kullanılır. Hafif ve kolay taşınır yapıları sayesinde her zaman kullanım kolaylığı sunan gimbalların birçoğunda yazılım programları yüklüdür. Gimbal çeşitleri için üretilen bu özel yazılımlar sayesinde gimbalınız ve kameranız daha kolay ve daha başarılı biçimde senkronize olur.

Telefon kullanımında ihtiyaç duyduğunuz tüm aksesuarlar; jbl kulak içi kulaklık gibi çeşitli ürün modelleri markamızın uygun fiyat avantajlarıyla buluşuyor.


Ürün Grupları

ShiftCam SnapPod Mavi Magsafe Tripod

1.649,00 TL 1.349,00 TL 18%
%11

ShiftCam SnapPod Siyah Magsafe Tripod

1.649,00 TL 1.349,00 TL 18%
%11
%11