ÇOK SATAN INSTAX HEDİYE SETLERİ

1


ÇOK SATAN INSTAX FİLMLERİÇOK SATAN INSTAX AKSESUARLARI

Instax: Şipşak Fotoğrafçılığın En Teknolojik Yansıması

Instax: Şipşak Fotoğrafçılığın En Teknolojik Yansıması

Instax

Teknolojinin akıl almaz boyutlara ulaşması ile dünya dijital çağın etkisi altında kaldı. Hal böyle olunca glolballeşme çabası herkesi çemberi içine almaya başladı. Gençler başta olmak üzere her an her yerde sosyal medya hesapları ile var olmaya çalışmak hayatımızın vazgeçilmez parçalarından biri odu. Anılarımızı fotoğraflayarak takipçilerimizle paylaşmak da son yıllarda en sık yaptığımız şeylerin başında yerini çoktan aldı bile.

Piyasaya sürüldüğü günden beri ünü her geçen gün artan instax fotoğraf makinesi, yepyeni bir instax konsepti olarak çıktı karşımıza. Fotoğraf makinesine renk katan Fuji Film, instax ile gençlerin dünyasında modaya da ayrı bir hava kattı. Dijitalleşmenin bu denli hızlı olduğu günümüzde kaybolma tehlikesi ile karşı karşıya kalan fotoğrafçılık dünyasında çığır açan instax, tüm dünyada satış rekorları kırmaya devam ediyor.

Instax İle Yaratıcılığınızı Öne Çıkartın

Instax İle Yaratıcılığınızı Öne Çıkartın

İnstax şipşak fotoğraf makinesi aslında oldukça eskilerden ilham alınarak tasarlanmış bir makine. Polaroid fotoğraf makinesi ile çekilen fotoğrafın anında basılması tarihsel olarak eski olsa da halen rağbet gören bir sihir gibi. Bir fotoğrafın çekilir çekilmez basılması yıllar içinde gizemini koruyarak şimdilere kadar geldi ve Fujifilm İnstax ile bu gizemi çok daha fazla kişiye ulaştırmayı amaçladı.

İlk olarak 1998 yılında piyasaya sürülen instax fotoğraf makinesi, dijitalleşmenin henüz emeklediği o yıllarda kullanıcısına çektikleri fotoğrafı anında basma özelliği sunuyordu. Arkadaş grupları kendi aralarında çektikleri fotoğrafları değiş tokuş yaparak kendi aralarında adı konmamış bir sosyal medya ağı oluşturmuşlardı. Fujifilm instax fotoğraf makinesi şimdi de olduğu gibi o yıllarda da en çok ilgiyi genç kızlardan görmüştü.

2002 yılında zirveye ulaşan instax satışları aniden hızlı bir düşüşe kapıldı. Bu düşüşün nedeni ise milenyum yani 2000 yılı ile birlikte dijital kamera, dijital kameralı cep telefonunun hayatımıza girmesi idi. Ardından akıllı telefonların hızla tüm dünyada yayılması ve bir fotoğraf makinesi ile nerdeyse aynı özellikleri içinde barındırması instax satışının düşmesindeki en büyük neden oldu.

Instax polaroid fotoğraf makinesinin en büyük özelliği olan fotoğrafı anında basabilme yerini akıllı telefonların kocaman LCD ekranlarındaki yüksek çözünürlüklü telefonlar aldı. Kameralı telefonlar çekilen fotoğrafları istediğimiz herkesle paylaşma imkanı sağlayınca da instax fotoğraf makinesi satışları keskin bir şekilde durdu.

Dijital mi Yoksa Analog Bir Fotoğraf Makinesi mi: Tabii ki de Sadece İnstax

Dijital mi Yoksa Analog Bir Fotoğraf Makinesi mi: Tabii ki de Sadece İnstax

Fujifilm için tam anlamı ile yeniden doğuşa açılış kapısı olan instax dijitale karşı savaş vermek yerine analog fotoğraf makinesi ile teknolojiyi birbirine harmanlanmayı seçerek oldukça yerinde bir karar verdi.

Instagramda en çok kullanılan filtreler arasında polaroid, retro gibi filtreler hızla ün yapmaya başlamış genceler çektikleri fotoğraflarla oynamaktan, fotoğraflara eski görünüm vermekten çok hoşlanmışlardı. Dijital çağ her ne kadar hızla ilerlese de anlaşılıyordu ki gençler hala eskiye biz özlem duyuyordu ve instax makineleri ile bunu sağlamak mümkündü.

Fotoğrafın anında basılması bir profesyonel fotoğraf kalitesini yakalayamasa da gençler için en can alıcı nokta fotoğraf çekerek kendilerini, iç dünyalarını ifade etmekti. Bunu basitçe ve doğrudan ifade etmek için ise samimi bir fotoğraf makinesi oldukça işe yarar bir ekipman olacaktı ve instax adeta bunun için biçilmiş bir kaftan gibiydi. Eski ile yeniyi instax gibi birleştiren başka bir fotoğraf makinesi daha yoktu. Anında baskı alınabilen fotoğrafın kalitesi en yüksek teknolojinin kullanıldığı devasa fotoğraf yazıcısı ile alınan baskılar kadar kaliteli olmasa da bu gençler için yepyeni bir dünya demekti.

instax Yepyeni Bir Fotoğraf Kültürü Oluşturdu

instax Yepyeni Bir Fotoğraf Kültürü Oluşturdu

Instax fotoğraf makinesi öyle bir makine olmalıydı ki yepyeni bir fotoğraf kültürü oluşturmalı ve bu kültürü dalga dalga tüm dünyaya yaymalıydı. Artık yepyeni bir instax devrimi başlıyordu.

Dünyanın en tatlı fotoğraf makinesi olarak olarak piyasaya 2010 yılında instax mini 8 ile çıkan fotoğraf makinesi renkli tasarımı ile tüm fotoğraf meraklısı gencin ilgisini üstüne çekmeyi amaçlıyordu. Öyle de oldu…

Renkli fotoğraf makinesi instax artık gençlerin en sevdiği mağazalarda, internet sitelerinde satışa sunulmaya hazırdı. Instax satışları tavan yapmış ve genç modası için vazgeçilmez bir aksesuar olmuştu. Üstelik özel tasarlanmış instax çanta renkleri ile de muhteşem bir moda bütünleyicisi olmuştu ve artık vazgeçilmesi mümkün değildi. Bir anı yakalayıp o ana renkli kalemlerle not düşmek de çok cool bir hareketti ve instax ile çekilen fotoğraf bu cool akımın belki de en sevilen ayrıntılarından biri oldu. Instax fanları bu fotoğrafa not düşme olayını öylesine sevdi ki fotoğraf çekip notlar alarak birbirine fotoğrafları hediye etmeye başladı. Bir kredi kartı büyüklüğüne sahip fotoğraflar kitap arasında saklanabiliyor ve çalışma masasında aşırı sevimli duruyordu.

Instax fotoğraf makinesi anı yakalamak ile kalmıyordu aynı zamanda kullanıcısına çok daha kreatif bir tarz yaratıyordu. Bir moda ikonu haline gelen instax farklı aksesuarları sayesinde de kendi trendini çizerek yolunda ilerlemeye devam edecek ve gençlerin modasının daha çok uzun yıllar belirleyici unsuru olacak.