EN ÇOK SATAN HOPARLÖRLER


Hangi Hoparlör Markası Tercih Edilmeli?

Son yıllarda akıllı telefonlar, tabletler ve diğer elektronik cihazlar hayatımızın neredeyse tüm alanında yerini almış durumda. Pek çok akıllı telefonun, tabletin hoparlörü bazı durumlarda yeterli gelmez ve hoparlör ile sesin yükseltilmesine ihtiyaç duyulur. Hoparlör markaları aslında oldukça fazladır ve bir kullanıcıya, hoparlörden beklentisini bilmeden ‘X marka hoparlör senin için doğrudur’ demek pek doğru bir yaklaşım değildir. Markaya göre ürünün fiyatı, özellikleri vs. değişkenlik gösterir. Bu nedenle speaker markaları ve modelleri satın alma işleminden önce detaylıca araştırılmalıdır.
 

Kablolu Hoparlör mü? Kablosuz Hoparlör mü?

Hoparlörler , bağlantı türlerine göre kablolu ya da kablosuz olarak iki gruba ayrılırlar. Kablolu speaker modellerine ses kaynağı kablo ile bağlanır. Bu cihazlar daha çok ev ve ofis gibi kapalı alanlarda kullanılmak üzere tasarlanan modellerdir. Kablolu hoparlör çeşitlerinin hemen hemen hepsinde 3.5 mm jack girişi bulunur. Bu sayede telefona da kolaylıkla bağlanabilirler. Ancak kablolu hoparlörler modellerine göre AUX, RCA gibi farklı giriş ve çıkışlara da sahip olabilmektedir. Kablosuz speaker modelleri olarak da bilinen bluetooth hoparlör çeşitleri ise ses akışının sağlanacağı cihaza bluetooth bağlantısı ile bağlanır. Kablosuz hoparlör kullanımı son derece basittir ve cihazınızı, hoparlörünüzle bir kere eşleştirmeniz yeterlidir. Bu eşleştirme sonrasında artık bağlantı otomatik olarak kurulur. Kablosuz speaker çeşitlerinin birçoğu taşınabilir özelliğe sahiptir. Bu özellik daha çok mini hoparlör olarak tabir edebileceğimiz ağırlıkça hafif olan modellerde karşımıza çıkar. Eğer hoparlörünüzü ev, iş yeri gibi sabit bir yerde kullanacaksanız kablolu bir model tercih edebilirsiniz. Hoparlörünüzü odalara arasında, elektrik bağlantısının olmadığı alanlarda kullanmak isterseniz de kablosuz modelleri tercihleriniz arasında yer almalıdır. Diğer başlığımıza geçmeden evvel ev hoparlörü - bahçe hoparlörü ile bilgisayar hoparlörü arasındaki farklara da kısaca değinmemiz gerekir. Ev hoparlörleri bilgisayara hoparlörleri ile kıyaslandığında ilk dikkat çeken şey cihazın büyüklüğü olabilmektedir. Bazı ev hoparlör modelleri büyük biçimde dizayn edilirken bilgisayar hoparlör daha portatif ve masanın üzerine sığabilecek boyutlarda üretilir. Ev hoparlörü ve PC hoparlörü çeşitleri de yine kendi aralarında kablolu ve kablosuz olarak iki gruba ayrılırlar.
 

Hoparlör Bas Tiz Ayarı Nedir?

Hoparlörde bas tiz ayarı için en basit tabir ile tonlama ayarı demek mümkündür. Bir hoparlörün bas tiz ayarı nasıl olmalı sorusuna verilecek cevap aslında kişinin zevkine ve dinlediği müzik türüne göre değişir. Bazı hoparlör modelleri bas, mid ve tiz gibi ses seviyelerini manuel olarak ayarlamanıza fırsat tanır. Bu özellik sayesinde müziği daha kişisel hale getirmenizi mümkün hale gelir. Daha çok eğlence, parti gibi ortamlarda oldukça işlevsellik sağlayan bas ve tiz ayarının manuel olarak yapılabilmesi eğlenceyi daha keyifli hale getirebilmektedir. Ancak her üründe olduğu gibi bu konuda da genelleme yapmak bazı hatalara neden olabilir. Çünkü bas ve tiz ayarı yapılmasına izin veren sayısız model vardır. Örneğin; bazı bilgisayar hoparlörü çeşitleri ya da taşınabilir kablosuz bir hoparlör de size bas-tiz ayarı yapma imkanı sunar.
 

Ev Hoparlör Fiyatları?

Ev ve bahçe hoparlörü fiyatları markaya, modele, hoparlörün bağlantı türüne ve daha birçok farklı etkene göre değişir. Örneğin; kablolu hoparlör fiyatları ile kablosuz hoparlör fiyatları aynı olmaz. Bazı markaların fiyatları daha yüksekken bazı markalarda çok da fazla yüksek fiyatlı ürünler karşımıza çıkmaz. Hoparlör satın almadan önce kendiniz için bir ihtiyaç listesi ve tabii ki de bütçe belirlemelisiniz. Böylece ihtiyacınıza en uygun hoparlörü çok kolay şekilde bulabilirsiniz. Desibela.com’da yer alan dünyaca ünlü markaların hoparlör modelleri, ilgili markaların Türkiye distribütörleri tarafından 2 yıl garantilidir. Tüm kablolu ve kablosuz hoparlör çeşitlerini en uygun fiyat, taksit avantajı ve aynı gün ücretsiz kargo fırsatı ile Desibela’dan satın alabilirsiniz.