Stereo Hoparlörler


Stereo Hoparlör Fiyatları ve Markaları


Stereo Hoparlör Nedir?

Stereo hoparlör tanımından önce stereo sesin ne olduğunu bilmemiz gerekir. Stereo, insanın işitme duyusuna en uygun ses anlamına gelir. Stereo hoparlörler de bu duyumsamadan yola çıkılarak üretilir. Hoparlörün içindeki birimler, farklı yönlerde ve simetrik olarak yerleştirilir. Böylece ses daha gerçekçi biçimde duyulur. Günümüzde var olan hoparlör modellerinin birçoğu stereo speaker olarak karşımıza çıkmaktadır.
 

Stereo Hoparlör Çeşitleri Neler?

Stereo speaker modelleri her bütçeye ve zevke hitap edecek çeşitliliğe sahiptir. Masaüstü hoparlör modelleri ile bilgisayarınızın sesini daha da yükseltebilirsiniz. Stereo mini hoparlör modelleri hem az yer kaplaması hem de güçlü performansları sayesinde oldukça fonksiyonel bir kullanım sunar. Giriş seviyesinde stereo speaker modelleri bas sesleri çok başarılı şekilde vermez ancak gerek film izlerken gerekse de müzik dinlerken bir hoparlörden beklentinizi karşılar. Sesin tamamı ile odanızı ya da bulunduğunuz mekanı doldurmasını istiyorsanız da 2.1, 5.1 gibi orta ve üst seviye stereo hoparlör çeşitlerini tercih etmeniz gerekir. Stereo speaker size her ne kadar gerçeğe yakın ses iletse de ses kaynağının da en az hoparlör kadar ses kalitesi üzerindeki etkisini de iyi bilmelisiniz. Stereo hoparlörler bağlantı türlerine göre de ikiye ayrılır. Ses kaynağına kablo ile bağlanan modellere kablolu stereo speaker modelleri, ses kaynağına bir kablo bağlantısı ile bağlanır. Kablosuz stereo hoparlör modellerinde ise bağlantı wireless ya da bluetooth ile gerçekleştirilir.
 

Stereo Hoparlör ile Mono Hoparlör Farkı?

Stereo hoparlör, sesi farklı yönlerden verir. Dinleyici, sesi farklı yönlerden duyar ve bu ses dinleyicide gerçeklik duygusu oluşturur. Yani daha başka bir deyişle stereo hoparlörlerde kulağa giden sesler birbirinden farklıdır. Mono hoparlör modellerinde ise kulağa iletilen sesler birebir aynıdır. Bir sesin stereo olarak dinlenebilmesi için en az iki hoparlör kullanılması gerekirken mono seste tek bir hoparlör olması yeterlidir. Ancak bilinmesi gerekir ki bu bir zorunluluk değildir ve mono sesler de iki hoparlörden çalınabilir. Yani hoparlör seti içindeki speaker sayısı o hoparlörün mono ya da stereo olup olmadığını tek başına göstermez.
 

Stereo Hoparlör Fiyatları?

Stereo hoparlör fiyatları hoparlörün markasına, modeli ve daha birçok değişkene göre farklılık gösterir.

Desibela.com’da yer alan dünyaca ünlü markaların stereo hoparlör modelleri, ilgili markaların Türkiye distribütörleri tarafından 2 yıl garantilidir. Tüm kablolu ve kablosuz stereo hoparlör çeşitlerini en uygun fiyat, taksit avantajı ve aynı gün ücretsiz kargo fırsatı ile Desibela’dan satın alabilirsiniz.

Aynı zamanda soundbar gibi tüm ses ürünlerine markamızdan yalnızca bir tık ile ulaşabilirsiniz.